Gniazda i łączniki Standard - Honeywell Peha

System gniazd i łączników o właściwościach antybakteryjnych i antywirusowych. Według normy ISO 22196: 2011 procent redukcji ilości drobnoustrojów na powierzchni badanych produktów wynosi więcej niż 99,99 %.

Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta gniazd i łączników z serii STANDARD jest zgodna z normą ISO 22196: 2011.        Norma ISO 22196: 2011 dotyczy pomiaru zmian aktywności drobnoustrojów na tworzywach sztucznych i innych nieporowatych powierzchniach, określa właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe powierzchni. Test został przeprowadzony przez akredytowane i niezależne laboratorium. ( Raport) Zdolność redukcji ilości drobnoustrojów wynosi ponad 99,9%.

Norma ISO 22196: 2011  ?
Norma ISO 22196:2011 dotyczy pomiaru aktywności drobnoustrojów na tworzywach sztucznych i innych nieporowatych powierzchniach, określa właściwości antybakteryjne i antywirusowe powierzchni. 
 
Jak przeprowadzono badania ?
Test polegał na naniesieniu bakterii i wirusa na powierzchnie badanych próbek i zliczeniu ich ilości po 24 godzinach. Do badań użyto dwóch rodzajów powierzchni "zwykłej" i z tworzywa używanego do produkcji wyłączników Peha Urea Standard. Po 24 godzinach ilość drobnoustrojów 
na powierzchni "zwykłej" wzrosła a ilość drobnoustrojów na powierzchni Peha Urea Standard zmalała o 99,99 %. Test został przeprowadzony przez akredytowane i niezależne laboratorium  raport tutaj.
 
Zdolność redukcji PEHA UREA STANDARD > 99,99%.
 
Dlaczego produkt ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe ?
Seria STANDARD jest produkowana ze specjalnego tworzywa termoutwardzalnego UREA. Ta forma materiału termoutwardzalnego razem z unikalną technologią produkcji I doświadczeniem producenta dała produkt o właściwościach antybakteryjnych i antywirusowych.
 
Specjalne tworzywo + unikalny sposób produkcji + wysokiej jakości narzędzia + wieloletnie doświadczenie = wysokiej jakości produkt o właściwościach antybakteryjnych i antywirusowych.
 
Dlaczego warto stosować produkty z serii i Standard ?
Zawsze, a szczególnie w dzisiejszych czasach, istotne jest, aby minimalizować źródła rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych, a do źródeł tych w szczególności należą łączniki i gniazda elektryczne. W miejscach bardzo uczęszczanych każdego dnia wyłączniki i gniazda są używane przez wiele różnych osób, zarówno zdrowych jak i chorych. Stosując produkty elektryczne o właściwościach antybakteryjnych i antywirusowych minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów.
 
Właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe sprawiają, że seria STANDARD jest idealna do stosowania w szpitalach, domach opieki, budynkach użyteczności publicznej, przedszkolach, szkołach i innych obszarach szczególnie często uczęszczanych. Uznany dostawca - Honeywell Peha - jest jednym z pierwszych dostawców na rynku, który dostarcza taki produkt. 
 
Potencjalne zagrożenia
Poważnym zagrożeniem w branży medycznej jest zakażenie podczas pobytu lub leczenia w szpitalu lub placówce opiekuńczej (zakażenia szpitalne). W Niemczech każdego roku 400 000 - 600 000 pacjentów jest zakażanych szpitalnie, a 10 000 - 20 000 zakażeń kończy się śmiercią 1. Każde zachorowanie wiąże się ze znacznymi kosztami następczymi i alternatywnymi. Koszty alternatywne to koszty spowodowane zablokowanymi łóżkami, których nie może zająć następny, potrzebujący pacjent oraz zakłóceniami w logistyce szpitala z powodu zablokowania centralnych obszarów diagnostycznych i terapeutycznych ². W czasach, gdy służba zdrowia znajduje się pod znaczną presją aby uwolnić zasoby, zapobieganie takim infekcjom i związanym z nimi kosztami jest najważniejsze.
1. https://www.rki.de/DE/Content/Service/Presse/Pressemitteilungen/2019/14_2019.html, 25.01.2021    
2. https://www.meduplus.de/blog/kosten-von-nosokomialen-infektionen-ni/, 25.01.2021
 
  
Podsumowanie
  Jedyny produkt na rynku przebadany zgodnie z ISO 22196: 2011  
• Wykonany z termoutwardzalnego UREA
•  Sprawdzona konstrukcja
•  Międzynarodowe gniazda dla D, F, GB, US
•  Odporny na działanie promieni słonecznych
•  Odporność na agresywne środki myjące i dezynfekujące
•  Dostępne dwa rodzaje ramek: standardowa i liniowa
•  Dostępny w kolorze białym i czystej bieli
•  Dla zastosowań szpitalnych dosepne kolory: czerwony, zielony, żółty
 
 
Jesteś zainteresowany ? Zapraszamy do kontaktu: biuro@ehs.pl